14. 10. 2012

Akčný víkend

Aj keď predpovede počasia na tento víkend neboli priaznivé, nakoniec nás slniečko potešilo svojimi lúčmi a bolo nádherne. Škoda len, že náš tatino bol v práci a tak som všetky akcie absolvovala sama. Vcelku som aj rada,že už drobizg spí a ja mám konečne chvíľku pre seba. Takže sobotu sme zahájili našou klasikou - nákupom na trhovisku. Doplnili sme zásoby zeleniny a ovocia na celý týždeň. Poobede sme sa vybrali na Jablkové hodovanie, ktoré už každoročne patrí k tradícii. Minulý rok neprialo počasíčko a celé podujatie sa presunulo do minipriestoru múzea, takže som sa dnu s de´tmi nedostala, o to viac sme si to užili tento rok. Kubko nakúpil skvelé jablkové mafiinky, ja som si dala punč a nasávali sme krásnu jabĺčkovú atmosféru v sprievode živej ľudovej hudby.
V nedeľu naše kroky opäť viedli na trhovisko - na blšák :o). Samozrejme keď deti zbadali stánky s lákavými čačkami-hračkami, tak aj v najposlednejšom stánku vedeli, že sme tam. Krik ustal, každý si držal svoju hračku a ja som si aspoň trošku popozerala tovar. Myšlienka blšáku je skvelá, premýšľam,že aj ja založím doma jednu krabicu,kde budem priebežne odkladať všetko to nepotrebné, čo mi je ľúto vyhodiť a potom to na blšáku posuniem ďalej. Ja sa zbavím nepotrebného a niekomu ešte vecičky spravia službu. A mojím dnešným úlovkom je fungl nová sušička ovocia. Opäť som sa presvedčila,ž en áhody neexistujú - minulý týždeň som riešila uskladňovanie jabĺčok a vyšlo mi, že by sa nám asi zišla sušička a hľa dnes na mňa jedna čakala. Takže prvá várka jabĺčok a hrušiek už je nasušená. V pláne mám aj ušitie ľanového vrecka na chrumkavé sušené dobrôtky. A ešte vychytať muchy - hrúbka ovocia, čas sušenia. Poobede sa už slnko začalo zubatiť, tak sme sa naobliekali a vybehli si púšťať šarkana. Deti sa nakoniec rýpali na kope hliny a ja som držala šarkana, sladká "rodičovská dovolenka" :o). Cestou domov sme si ešte nazbierali jesenné javorové listy, ktoré sme doma otláčali. Takže po celom víkende som unavená, ale nabitá pozitívnou energiou. A aký bol Váš víkend?

1 komentár:

Kuki povedal(a)...

Lucka krásne ste si to užili, aj bez tatina. Vôbec nemusíš ľutovať tie vláčiky, už len čítanie vašich zážitkov dobíja energiu :) ...